Minimum 5 gyakori mosógép-probléma

Facebook
Twitter
LinkedIn

A mosógép leggyakoribb problémái és megoldásaik

A mosógéppel kapcsolatos néhány probléma első pillantásra megoldhatatlannak tűnik. De mindegyiknek megvan a maga magyarázata és a kezelés módja. Ennek érdekében meg kell "hallgatnia" a jeleket, amelyeket a mosógép "ad" Önnek. Így mindig tudni fogja, mit kell tennie, hogy visszaállítsa az optimális állapotát.
1. probléma: A mosógép zajos
A működő készülékből származó rezgések és hangok nagyon bosszantóak lehetnek. De ha a zaj nagyobb, akkor valóban probléma van. Ennek leggyakoribb oka a beeső tárgyak, például érmék vagy gombok.
Néha bejutnak a dobszűrőbe, vagy elakadhatnak benne. Ez fülsiketítő zajhoz vezet a készülék működése közben. Ha a hang nem a dobba ragadt tárgyaktól származik, az oka súlyos motorkárosodás lehet.
Hogyan kezeljük ezt a problémát
Az ilyen kellemetlenségek elkerülésének legjobb módja, ha megvizsgálja, hogy a ruhájában nem maradt-e valami. Ellenőrizheti a szűrőt vagy a tömlőt, hogy nincs-e benne elakadt érme vagy gomb. Végezze el az ellenőrzést a munkaciklus után. Ha valami elakadt, távolítsa el, mielőtt beállítja a gépet a következő programra.
Abban az esetben, ha a tárgy elakad, meg kell várnia, amíg a szűrőbe esik, vagy a ciklus befejeződik. Ha a hangot nem beragadt érme vagy más apró tárgy okozza, javasoljuk, hogy forduljon szervizhez.

2. probléma: A mosógép nem centrifugál
A túlterhelés gyakran befolyásolhatja a dob forgását. Néha a túl sok ruhanemű hozzáadása akadályozza a gép teljesítményét. A másik ok a készülék csöveinek eltömődése lehet. Ez megszakíthatja a víz áramlását a gépbe és a gépből, ami a centrifugálási ciklus leállását okozhatja.
Ha nem a túlterhelés vagy az eltömődés az oka annak, hogy a dob nem forog, akkor ennek oka lehet a vezérlőkártya vagy a motor hibája. Ebben az esetben távolítsa el a mosógép paneleit, és multiméterrel ellenőrizze az alkatrészek esetleges hibáit.
Hogyan kezeljük ezt a problémát
Próbáljon meg kivenni néhány ruhadarabot a ruhaneműből, hogy lássa, nem indul-e újra a dob. Ellenőrizheti a bemeneti és kimeneti csöveket, hogy nincs-e eltömődés, amely elzárja a vízellátást vagy a vízelvezetést. Ha mindkét intézkedés nem befolyásolja a forgást, hívja a szervizt.

сервиз за перални машини

3. probléma: A mosógép szaga van
Az ágynemű mosása baktériumok és szennyeződések felhalmozódásához vezethet, ami kellemetlen szagokat okozhat. Ez akkor fordul elő, ha gyakran alacsonyabb fokozaton kapcsol be programokat. Ezenkívül egyes ruhák eltömíthetik a szűrőt, és szennyeződést okozhatnak.
Hogyan kezeljük ezt a problémát
Próbálja meg időnként lemosni a belsejét forró vízzel, hogy megakadályozza a baktériumok elszaporodását. Minden ciklus után ellenőrizze a szűrőket, hogy elkerülje az eltömődést. A mosógép ajtaját nyitva tarthatja, ha nem használja, hogy a nedvesség távozhasson.
Soha ne hagyjon benne ruhaneműt a ciklus befejezése után. Ha ez nem segít, próbálja meg futtatni a legmagasabb hőmérsékletű programmal, szódabikarbóna és ecet hozzáadásával. Ez az intézkedés teljesen biztonságos a készülék számára, és segít megbirkózni a szennyeződésekkel és a baktériumokkal.
4. probléma: A mosógép mozog a ciklus alatt
Ne feledje, hogy ez teljesen normális, legalábbis a legtöbb esetben. Ha a vibráció túl erős, és a mosógép elmozdulását okozza, annak több oka is lehet. A leggyakoribb a rossz szintezés. Előfordulhat, hogy a mosógép egyenetlen felületre kerül, ami megzavarja az egyensúlyát. A másik ok a kopott vagy laza lengéscsillapítók.
Hogyan kell szintezni a mosógépet
Ha telepíti vagy mozgatja a gépet, vagy kíváncsi arra, hogy miért mozog túl sokat egy ciklus alatt, győződjön meg arról, hogy vízszintes felületre helyezi. Ehhez vízszintre, csavarkulcsra vagy állítható fogóra lesz szüksége. Segítségükkel a mosógépet a padlóhoz igazítja, ami csendesebbé és hatékonyabbá teszi.
A szintezési folyamat lényegében ugyanaz a készülék típusától függetlenül. De vannak kis különbségek a fém és műanyag lábak tényleges beállításában.
Kezdje a lehető legrövidebbel a mosógép elhelyezésekor. A készülékek állítható lábakkal rendelkeznek, amelyek szükség esetén néhány centiméterrel meghosszabbíthatók. A mosógép azonban stabilabb lesz, ha csak annyit állítanak be, amennyire a gép beállításához szükséges.
Helyezzen egy szintet az egység mindkét oldalára. Állítsa be az egyik vagy mindkét első lábat, amíg a buborék középre nem kerül. Ha a lábak fémek, akkor a rögzítőanyát csavarkulccsal meg kell lazítani. Ezután forgassa az óramutató járásával megegyező irányba. Ez lerövidíti a fém lábat. Ha az óramutató járásával ellentétes irányba forgatod, meghosszabbítod.
Műanyag lábakhoz használjon állítható fogót. Vannak, akik inkább csökkentik a nyomást forduláskor, mert félnek, hogy meghajlítják a lábukat. Ebben az esetben használjon fa állványt, amelyet a mosógép eleje alá helyezhet. Ezután állítsa be a lábakat. Távolítsa el az állványt, ellenőrizze a szintleolvasást, és szükség esetén ismételje meg.

Állítsa be a gépet elölről kezdve, majd hátrafelé haladva. Ez az önszintező lábakkal rendelkező készülékekre vonatkozik. A legtöbb modern mosógép hátul hasonló lábakkal rendelkezik.
Így csak körülbelül 2,5 cm-re kell megemelnie a készüléket. a földről, majd tegye vissza. Az önbeálló lábak néha elakadnak vagy berozsdásodnak. A gép megemelése általában meglazítja és könnyebbé teszi a szintezését.
Ha az önbeálló lábak a gép súlyának ráhelyezése után sem mozdulnak el, akkor emelje fel a gép hátulját egy kicsit magasabbra a talajtól. Kívánatos, hogy körülbelül 10-15 cm legyen. Ezután koppintson a hátsó lábakra a kulccsal vagy a fogóval. Így könnyebb lesz meglazítani őket.
Előfordulhat, hogy a régebbi mosógép-modellek nem rendelkeznek önszintező hátsó lábakkal. Ha pontosan úgy néznek ki, mint az elülsők – például vannak rögzítőanyák és/vagy fogókkal való megfogásuk –, akkor kézzel kell beállítani őket.

Először is kezdje a két hátsó láb összehangolásával. Ellenőrizze a szintértéket, és szükség esetén állítsa be a lábakat. Könnyebben kezelhető, ha egy fahasábot helyez a gép hátulja alá.
Rázza fel a már megjavított gépet az utolsó ellenőrzéshez. Még azután sem, hogy a készülék teljesen vízszintesen áll, előfordulhat, hogy az egyik lába nem érinti a padlót. Ez akkor fordul elő, ha a felület egyenetlen. Ebben az esetben be kell állítani a megfelelő lábat, ha az a padló felett lóg.
Miután beállította a mosógépet, 6 havonta ellenőrizze újra úgy, hogy megrázza és mindkét oldalára helyezzen egy szintet. A gépek idővel elmozdulhatnak.
A fém láb beállítása
Lazítsa meg a rögzítőanyát egy állítható kulccsal. A fémlábas készülékek esetében a láb alján, a mosógép alján található. Állítsa be a csavarkulccsal az anyát az óramutató járásával megegyező irányba forgatva.
Addig csináld, amíg el nem kezd lecsúszni a lábadon. Ha az anya körülbelül 1,5 cm-re van, hagyja abba. a mosógép alján. Forgassa el a lábát, ha le akarja engedni vagy fel szeretné emelni. Ezt követően kézzel is meg tudod csinálni.
Nyomja meg a két ujja közé, és forgassa el az óramutató járásával megegyező irányba, ha le szeretné rövidíteni a lábát. Fordítsa el az óramutató járásával ellentétes irányba, ha ki akarja hosszabbítani.
A legjobb, ha enyhe módosításokat végez. Például forgassa el a lábat mindössze 1 vagy 2 fordulattal, hogy meghosszabbítsa vagy lerövidítse. Ezután ellenőrizze újra a szintet, és szükség esetén ismételje meg. Húzza meg a rögzítőanyát a kulccsal, hogy elérje a kívánt lábhosszt.
Műanyag lábak beállítása
Ez a típus könnyebben szintezhető, mint a fém. De ehhez szükséged lesz egy szerszámra, mert kézzel nehéz megcsinálni. Ha a lábfej nyolcszögletű, használhat helyette csavarkulcsot.
Forgassa el a mosógép felemeléséhez és leengedéséhez. Nyomja meg a szerszám fogantyúit úgy, hogy a fogak szorosan illeszkedjenek a talpához. Ezután forgassa el az óramutató járásával megegyező irányba, ha ki akarja hosszabbítani. Fordítsa el a lábat az óramutató járásával ellentétes irányba, ha le kell rövidíteni.
A fémlábakhoz hasonlóan a legjobb, ha apró beállításokat végez, és idővel gyakran ellenőrzi a hosszukat.
Ne tekerje vissza a műanyag lábakat a szükségesnél jobban. Bár könnyebben állíthatóak, mint a fémek, hajlamosabbak a hajlításra, elhajlásra vagy törésre is, különösen, ha a szükségesnél jobban ki vannak húzva.
A mosógép beigazítása közben próbálja meg csak az egyik lábát rövidíteni a másik meghosszabbítása helyett. Ha mindegyiket körülbelül 1,3 cm-nél nagyobb mértékben állítja be. és ennek nincs hatása, fontolja meg a kiindulási helyzetükbe való visszahelyezését a mosógép vízszintbe állításával.

5. probléma: A mosógép szivárog
Valószínűleg ez a leggyakoribb probléma az ilyen típusú készülékekkel. Lehetséges okok lehetnek a víztömlő meglazult csatlakozása, kopott tömítés vagy megrepedt leeresztőcső. Az idő múlásával és a mosógép minden mosási ciklus alatti gyors rezgése miatt ezek a belső alkatrészek elhasználódnak vagy lekapcsolódnak.
Hogyan kezeljük ezt a problémát
A vízellátó tömlő csatlakozásának rögzítéséhez növelje a távolságot a mosógép és a fal között. Ellenőrizze a laza csatlakozást, és húzza meg tovább. Ha a probléma továbbra is fennáll, cserélje ki a tömlőtömítéseket, amelyek megakadályozzák a vízszivárgást.
A leeresztő tömlő szivárgásának kijavításához kapcsolja ki az áramforrást, és nyissa ki a gép burkolatát. Ha a leeresztő tömlő rozsda miatti sérülését észleli, cserélje ki.

6. probléma: A mosógép nem telik meg vízzel
Néha előfordul, hogy a készülékek bekapcsolnak, de nem telnek meg vízzel. A valószínű ok az eltömődött tömlő lehet. Egyéb okok közé tartozik az eltömődött csaptelep vagy a szűrő.
Hogyan kezeljük ezt a problémát
Oldja el a tömlő dugulását a vízellátás kiszabadításához. Ha ez nem segít, ellenőrizze a csapokat. A tisztításhoz először le kell zárni őket. Ha a probléma továbbra is fennáll, akkor valami nem stimmel a szelep lágy csatlakozásával a szűrőben. Ezután vegye fel a kapcsolatot egy mosodai szolgáltatással .
7. probléma: A mosógép nem folyik le
Ennek oka a vízelvezető rendszer dugulása, ahol szappan, cérna, érme stb. halmozódott fel. Szűrőből és tömlőből áll. Ezen kívül a mosógépnek általában van egy másik leeresztő tömlője a készülék hátulján, ahol a leggyakrabban dugulások fordulnak elő.
Hogyan kezeljük ezt a problémát
Ellenőrizze a belső szűrőt, hogy megtisztítsa a lerakódásoktól. Ha a víz nem folyik le, előfordulhat, hogy manuálisan kell leeresztenie a leeresztő tömlők ellenőrzéséhez. Tisztítsa meg őket úgy, hogy először húzza el a mosógépet a faltól.
A két leeresztő tömlő levehető és könnyen mosható. Ha a probléma nem szűnik meg, a probléma oka súlyos belső hiba lehet, amely szakértői segítséget igényel.

8. probléma: A mosógép ajtaja nem nyílik ki
Néha a készülék ajtaja beszorul, miközben a víz elkezd töltődni. Előfordulhat, hogy a mosási ciklus befejezése után sem nyílik ki. Ennek oka lehet az eltömődött szűrő vagy a túl hosszú működés miatti túlmelegedés. Lehet, hogy a vezérlőpanel eltört, vagy az ajtókapcsolóban van a hiba.
Hogyan kezeljük ezt a problémát
Válasszon másik mosási ciklust, hogy a mosógép leengedje a vizet, és lehetővé tegye az ajtó kinyitását. Ellenőrizze, hogy nincs-e eltömődve a szűrő. Néha a mosógép túlmelegszik a túlterhelés vagy több egymás utáni ciklus beállítása miatt.
Ez idő alatt a készülék bekapcsolható, de az érzékelő nem engedi kinyitni az ajtót. Hagyja kihűlni a mosógépet. Ha probléma van a kapcsolóval vagy a vezérlőkártyával, ne próbálja megjavítani azokat. A további károk elkerülése érdekében kérjen szakember segítséget.

9. probléma: A mosógép megrongálja a ruhákat
Néha a ruhanemű deformálva jön ki egy ciklus után. Ennek oka lehet a készülék túlterhelése vagy a legnagyobb üzemi sebesség kiválasztása. Egy ilyen program nem alkalmas kényes anyagokhoz. A hétköznapi ruhák vékonyabb anyagokkal való keverése is károsíthatja a ruhaneműt. Egy másik ok a túl sok fehérítő használata.
Hogyan kezeljük ezt a problémát
A farmert és a kabátot külön mossa. Az olyan kényes ágyneműk, mint a csipke és a selyem, könnyen megsérülhetnek centrifugálás közben, ha cipzáras ruhák, flitterek, gombok stb. vannak a szennyesben.
Válasszon alacsonyabb sebességű programokat, és ne terhelje túl a mosógépet. Ügyeljen arra, hogy mérsékelt mennyiségű mosószert használjon.
10. probléma: A mosógép nem kapcsol be
Ha a készülék leáll a működési ciklus alatt, vagy nem kapcsol be, az oka lehet az áramforrás.
Hogyan kezeljük ezt a problémát
Húzza ki a tápkábelt, majd dugja vissza. Annak ellenőrzésére, hogy az e-mail a tápegység működik, próbálkozzon másik eszközzel.

11. probléma: A készítmény nem oldódik
Néha az adagoló eltömődik, ami megakadályozza a készülék megfelelő működését. Ennek oka a túl sok mosószer felhalmozódása lehet.
Hogyan kezeljük ezt a problémát
Próbálja meg tisztítani az adagolót. Adjon hozzá egy kevés desztillált ecetet, és futtassa a mosógépet normál centrifugálási ciklusban, hogy megtisztítsa a lerakódásokat. Mindig kövesse a készülék használati útmutatójában javasolt utasításokat. Ne használjon erős tisztítószert.
Melyek a leggyakoribb problémák a mosógéppel:

Zajos és vibrál.

Károsítja a ruhákat

Szagot bocsát ki.

A gép ajtaja nem nyílik ki.

Nem tartalmazza

A készítmény nem oldódik.

Отстъпки 

Бърза доставка

Връщане на пратка

Гаранция

Опция за Плащания

Shopping Cart